Dzieciece zabawki a przyszla kariera dziecka

Dzieciece zabawki a przyszla kariera dziecka

Sty 11
Dzieciece zabawki a przyszla kariera dziecka

Mintzberg i wsp poświęca rozdział do # 147; Planowanie # 146; s nieplanowane Troubles. 148; Wyjaśniają, że planowanie określa sztywność. Wspierają one tezę przedstawioną powyżej z mitu o zdeterminowania. Ten przesąd mówi, organizacje są w stanie przewidzieć kierunek ich środowiska, są w stanie sprawować kontrolę nad środowiskiem, # 147; lub po prostu założyć swoją stabilność # 148.; # 147; Ponieważ analiza nie jest synteza, planowanie strategiczne nigdy nie było tworzenie strategii # 148.;

ubezpieczenie auta od kradzieży

Odwrócona Oczywiście trochę, planowanie nie jest złe, gdy używany w kohorcie z myśleniem strategicznym i wizjonerskiego przywództwa. Jest zastosowaniu elementu sterującego do planowania strategii, która powoduje problemy. Morgan przemawia planów i planowania, gdy tworzone w ramach wizjonera, który może ewoluować wraz ze zmianą okoliczności. Co oni insynuować w odnosząca ogonie # 147; strategiczny Termity # 148; jest nieprzewidywalność struktury organizacyjnej. Organizacja, nr 146, s liderem nie potrzebuje strategicznego planu narzucenia porządku. Zamówienie, jak w kolonii termitów, wyłania się w sposób ewolucyjny. Planowanie nie jest prowadzone przez planów raczej poczuciem wiedzieć , co organizacja chce ostatecznie osiągnąć. Pomysły, działania i zdarzenia występują oddzielnie, ale samoorganizujące się jeszcze podobno niezorganizowaną grupy termity wykorzystać nadarzającą się okazję do inicjowania zmian.

Przyszłość zależy od niego

Widząc przyszłość zależy od przewidywania. Uwzględniając przyszłe widok i strategicznie myśleć o przyszłości tworzy nowy paradygmat, część z paradoksów już omówione. Jeden stary paradygmat sugeruje przyszłe pomyślany jako przewidywania i plany rozwoju w oparciu o przewidywania. Tworzenie planów określa Polityka konieczne do osiągnięcia przewidywanej przyszłości.

– autor artykułu